KENTSEL FİKİRLER

Söğütlüçeşme’de ‘Kutu İÇİNDE Kutu’ Söğütlüçeşme’de ‘Kutu İÇİNDE Kutu’ Metrobüs'ün İstanbul Anadolu Yakası ilk istasyonu olan Söğütlüçeşme, kentsel ihtiyaçları karşılayabiliyor mu? Yoğunluğa hizmet edecek servis noktaları var mı? İnsanlar nerede ve nasıl bekliyor, ihtiyaçlarını nasıl gideriyor? Bu bölgedeki ihtiyaçlara, hem eğlenceli, hem aydınlık hem de esnek bir çözüm bulunabilir mi?
METROBÜSÜ KULLANABİLİYOR MUSUNUZ? NEREDEN NEREYE GİDERİM? METROBÜSÜ KULLANABİLİYOR MUSUNUZ? NEREDEN NEREYE GİDERİM? 50 kilometrelik, 47 durağı kapsayan ulaşım sistemi, her gün artan yolcusu ile içerisinden çıkılmaz ve içerisine girilmez :) haller alabiliyor. Ekip, varolan sistemde insanların kullanım önceliklerini ve zorluklarını araştırarak yönlenme sorununa çözümler arayışına girdi. Çözüm arayışında, duraklara gereksinimlerine göre teknoloji ve çağdaş kullanımların entegresi tartışıldı.
Üsküdar'dan ve Karaköy'den Sürprİz Yansımalar Üsküdar’dan ve Karaköy’den Sürprİz Yansımalar Kısa zaman öncesine kadar karakteristik özelliklerini bütünü ile koruyan Üsküdar Meydanı, hızlı yapılanmaya karşı durabildi mi dersiniz? Karaköy'de hayat telaşesi içerisinde koşuşturan insanlar belki de farkında bile olmadan hangi engelleri aşmak durumunda kalıyor?
SÜLEYMANİYE'Yİ KEŞFET! SÜLEYMANİYE’Yİ KEŞFET! Bir zamanlar seyahat edenlerin bu alana ulaşabilmesi o kadar önemsenirmiş ki, İstanbul'a geldiğinizde Süleymaniye Külliyesi'ne ulaşırsanız rahata erdiniz demekmiş. Çok işlevli külliye modelini yaşatan bu bölgeyi keşfe var mısınız?
BOSTANDAN İNDİM ŞEHRE BOSTANDAN İNDİM ŞEHRE İstanbul, büyük bir nüfusa ev sahipliği yapıyor. Kentin ve insanların, en önemli ihtiyaç kaynakları su ve besin... İstanbul'a bu kadar besin nereden geliyor? Varolan su potansiyellerini doğru kullanabiliyor muyuz, ya da yönlendirebiliyor muyuz?