[custom_gallery id=”93″]

“Şehrine Ses Ver” İnfografik Tasarım Atölyeleri, infografikler yardımı ile şehrin ana kullanıcılarının ve profesyonellerin, yaşadıkları veya tasarladıkları alanlardaki farkındalıklarının arttırılmasını hedefliyor. tasarimyarismalari.com ve infografik.com.tr organizasyonunda düzenlenen ilk atölye, Kadıköy’de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) ve Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK) işbirliği ile 7 Eylül – 7 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İstanbul’un Kadıköy semtinde düzenlenen Türkiye’Nin bir ilçe özelindeki ilk atölyesinin infografikleri, 25 Ekim – 9 Kasım arasında ilk olarak Tasarım Atölyesi Kadıköy’de, sonrasında da AmberFest kapsamında sergilendi.

Şehrine Ses Ver İnfografik Tasarım Atölyesi 1 l Kadıköy, bölgenin sosyal ve kültürel değerlerinden beslenerek ilçedeki yaşamı oluşturan insanların, yapıların, alanların, araçların, kurumların ve işletmelerin belirlenen konulardaki nicelik ve niteliklerinin araştırılması ve gözlemlenmesi ile elde edilecek verilerin işlenmesi ve infografikler aracılığı ile aktarılmasını sağladı.

Atölye sürecinde çeşitli disiplinlerden bir araya gelen üçer kişilik beş grup, semt ile ilgili beş ana konu çalıştı. Son Durak Haydarpaşa, Herkesin Kadıköy’ü, Göztepe Parkı, Kadıköy’de Kültür ve Sanat Üretimi ile Semt Pazarları/ Gel Vatandaş Gel başlıklarında hazırlanan infografikler için ekipler, kendi alanlarında işlenmemiş dataları toplayarak metaforlar yardımıyla infografiklere dönüştürdüler.

Atölye yürütücüleri

Emrah Cengiz infografik.com.tr kurucusu

İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü mezunu, dijital marketing sektöründe tasarımcı olarak 10. yılını doldurdu..

Merve Akdağ Öner mimar, sehrinesesver kurucusu, tasarimyarismalari.com editörü

İTÜ Mimarlık Bölümü mezunu, özel sektörde mimar olarak çalışıyor.

Ertunç Öner tasarimyarismalari.com kurucusu

İTÜ  Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunu, MSGSÜ Bilgisayar Ortamında Sanat ve Tasarım yüksek lisansına devam ediyor.

Kemal Şahin BOST öğretim görevlisi

MSGSÜ Enformatik Bölümü’nde öğretim görevlisi, İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü’nde doktorasına devam ediyor.

PROJE ORTAKLARI

[logos]logolar_layout tasarimyarismalari.comProje Ortakları[/logos]